• Twitter
  • Facebook

TOEFL IBT Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

1. TOEFL IBT Sınavına katılacak adayların öncelikle seviyelerinin AvrupaDil Portfoliosuna göre B2 seviyesinde olma şartı aranmaktadır. Genel İngilizce bilginiz ne kadar iyi olursa sınavdan daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

2. TOEFL IBT Sınavına hazırlık için gerçektende bu konuda uzmanlaşmış, TOEFL IBT Sınavına ve eğitimine hakim eğitmenlerden profesyonel destek alınmalıdır.

3. TOEFL IBT Sınavına hazırlanırken mutlaka Akademik Kelime bilgisi geliştirilmelidir.

4. TOEFL IBT Sınavına hazırlanırken mutlaka güvenilir bir kaç farklı kaynaktan çalışmalı, tek kaynak üzerinden gidilmemelidir.

5. TOEFL IBT Sınav teknikleri ve taktikleri üzerinde çalışmalıdır.

6. TOEFL IBT Sınavına hazırlanırken özellikle deyimler üzerinde çalışılmalı ve geliştirilmelidir. Çoğu zaman fikir ve düşüncelerinizi deyimler ile çok daha rahat açıklayabilirsiniz.

7. TOEFL IBT Sınavında emin olmadığınız kalıpları veya kelimeleri kullanmaktan kaçının. Sınavda yanlış kullanım yapmanıza veya telafuz hatasına sebep olabilir.

8. TOEFL IBT Sınavına hazırlanırken, İngilizcenin iyi kullanıldığı yabancı televizyonları ve radyo kanallarını dinleyin. Ayrıca you-tube gibi kaynakları kullanarak TOEFL IBT ile ilgili videoları dinleyin.

9. Çoğu aday, konuşma-speaking testinin kendileri için çok zor olduğunu belirtir. Bu korkuyu kırmak için İngilizcesi gerçekten çok iyi olan insanlarla günlük olarak pratik yapmaya çalışın.

10. Her zaman İngilizce'den İngilizce'ye sözlük kullanın. İngilizce - Türkçe sözlük kullanmayın.
11. TOEFL IBT sınavı internet tabanlı ve bilgisayar üzerinden yapıldığı için mümkün olduğu kadar çok deneme sınavına girin ve tecrübenizi arttırın.


Biz Sizi Arayalım

Şubemiz sizi arasın, TOEFL Kursu hakkında bilgi versin...